Společně růst

Školní parlament

Koncem měsíce října 2021 jsme obnovili činnost Žákovského parlamentu. Tvoří jej zástupci 4. až 9. ročníku.
 • Poslední akcí Žákovského parlamentu v roce 2022/23 byla výzva „Pěšky do školy“. Parlamenťáci Tomáš a Víťa poctivě zapisovali od pondělí do čtvrtka pěšky příchozí do školy. Nejlepší výsledek zaznamenali v pondělí, a to 49,5% . Akce byla přípravou na projekt Evropský týden mobility, kterého se škola zúčastní v září 2023.

 

 • Ve středu 21.6. jsme se rozhodli připojit v Evropskému dni hudby. Ve vestibulu před sborovnou
  vystoupili se svými skladbami žákyně a žáci ze 3. - 8. ročníku, dokázali zpříjemnit atmosféru ve škole.
  Hudební část zaštiťovala Mgr. Jitka Mísařová a slovem prováděly parlamenťačky ze 7. a 8. třídy.
  Všechny účinkující čekalo ve středu 28.6. malé překvapení!

 • V květnu se konala akce No Backpack Day, bylo třeba přinést učení v něčem jiném než aktovce. Akce se konala i minulý rok, tak nás napadlo, proč ji neudělat znovu. Někteří žáci byli opravdu velmi kreativní. Však můžete posoudit sami. Foto ZDE. (Kristýna Pulicarová, členka Žákovského parlamentu)

          

 • Poznej kantora naší školy: Ve dnech 20. – 24. února proběhla na naší škole akce, která se jmenovala: „Poznej kantora naší školy“. Žáci poznávali podle starých fotek své učitele a paní asistentky. Nejvíce krát správně tipli paní učitelku Pavlištovou a nejméně krát paní učitelku Morchovou. Nejlepší tipaři byli ze 7., 9., 4. a 8. třídy. Zástupci ze 7.třídy měli nejvíce lidí s 11 body (starých fotografií bylo celkem 19). Můžete zkusit uhodnout, kdo je na přiložených fotografiích. (Magdaléna Myšková, členka Žákovského parlamentu)

 

 • Vánoční akce: V naší škole probíhala od 28.11. do 5.12. soutěž „O nejdelší vánoční řetěz“. Zúčastnily všechny třídy a vydaly opravdu velkou snahu. Vítězem se stala 6.A, která měla obrovskou převahu. Dokázala slepit řetěz o 449 kroužcích. Druhé místo získala 6.B a na třetím se umístili deváťáci. Děti z prvních tříd a druhé třídy slepovaly již nastříhané kroužky. Ve třídě 1.A se podařilo slepit průměrně téměř 25 kroužků na žáka. Všechny třídy dohromady slepily 3 305 kroužků, soutěže se zúčastnilo celkem 188 žáků. Tato akce byla dost náročná na
  organizaci, ale zdařila se. (Magdaléna Myšková, členka Žákovského parlamentu)

 • Další akce Žákovského parlamentu – tentokrát „Den naruby“, který se konal v úterý 22.11. 2022. Žáci přišli s oblečením opačně (švem nahoru). Tato akce oslovila zejména žáky z 1.  stupně. Bylo to super, protože některé třídy se zapojily velmi aktivně a obrátily naruby i třídu, psaly třeba na tabuli zrcadlově obráceně, otočily hodiny …
  (Šimon a Magdaléna Myškovi, členové Žákovského parlamentu)

 • Den trikolóry, Na naší základní škole Nasavrky se konala dne 25.10.2022 akce „Den trikolory“ na počest
  dne vzniku samostatného Československa. Žáci se měli převléknout do barev naší české vlajky a tím si měli tuto událost připomenout. Někteří žáci měli trička bílá, červená nebo modrá. Také jsme měli trikoloru připnutou na oblečení. (Filip Plíšek, člen Žákovského parlamentu)

 • Připravili jsme výzvy pro všechny žáky školy – adventní, velikonoční.
 • Vyhodnotili jsme anketu o novoročních předsevzetích, ta originální jsme zpracovali v aplikaci WordArt.

 • Velmi úspěšnou akcí byl „No Backpack Day“, kdy měli žáci přinést svoje učení v něčem jiném než v aktovkách. Některé nápady byly velmi originální – klec na křečka, popelnice, dětský kočárek, polštář …
 • 20.6.-24.6. 2022 Převlékací týden. Poslední dny tohoto školního roku chtěli zástupci Žákovského parlamentu trochu odlehčit. Proto připravili výzvu na celý týden – tentokrát bylo třeba chodit každý den v jiném oblečení. V pondělí v pyžamech, v úterý ve sportovním, ve středu ve společenském. Velký úspěch měl čtvrtek, kdy se kluci převlékli za děvčata a naopak, v pátek naše oblečení mělo představovat povolání.

Fotografie z našich aktivit: No Backpack Day:  ZDE. Převlékací týden: ZDE. Den trikolóry: ZDE. Den naruby: ZDE

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
OP JAK
Erasmus +
Rodiče vítáni
Doučování
Jazyková škola Zebra
Markétina dopravní výchova
MAS Železnohorský region
SYPO
ZUŠ Slatiňany
DAS
APIV
Recyklohraní
Strategické řízení a plánování ve školách
Město Nasavrky
MŠMT
Ekoškola
Ovoce, zelenina a mléko do škol
Šablony III
Šablony II