Společně růst

Beseda s redaktorkou

Poslední únorový den se žáci deváté, osmé a šesté třídy setkali s redaktorkou týdeníku Respekt Barborou Chaloupkovou.
Beseda s redaktorkou

V rámci besedy se dozvěděli, jak vypadá práce novináře, jak probíhá týden v redakci. Co udělat pro to, když se někdo chce stát novinářem, případně jak si zajistit stáž. V praktické části poté žáci pracovali s novinovým textem, vymýšleli nadpisy, přemýšleli nad tím, jak zpracovat stejné téma podle toho, zda se jedná o článek nebo sloupek. Práce má přece jen jiný náboj, když vám ji může zkontrolovat člověk se zkušenostmi z renomovaného média. Foto z akce: ZDE.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
OP JAK
Erasmus +
Rodiče vítáni
Doučování
Jazyková škola Zebra
Markétina dopravní výchova
MAS Železnohorský region
SYPO
ZUŠ Slatiňany
DAS
APIV
Recyklohraní
Strategické řízení a plánování ve školách
Město Nasavrky
MŠMT
Ekoškola
Ovoce, zelenina a mléko do škol
Šablony III
Šablony II