Společně růst

EDUbus v Nasavrkách

2. listopadu navštívil naši školu EDUbus.
EDUbus v Nasavrkách

Na základě přihlášky do EDUgrantu se nám podařilo do Nasavrk dostat EDUbus (jedinou mobilní polytechnickou laboratoř ve střední Evropě). Dopoledne měly tři skupiny žáků spolu se svými učitelkami možnost nahlédnout do světa programování, robotiky, ale i alternativních zdrojů energie. 2 bloky pro žáky 1. stupně se věnovaly programování robotické stavebnice. Ve třetím bloku se žáci z druhého stupně zaměřili na různé zdroje energie, vyráběli el.energii a měřili napětí a proud. Využívali při tom bezdrátová čidla a speciální pomůcky k výrobě energie. Odpoledne byl EDUbus k dispozici pedagogům. Odpolední workshop seznámil učitele s různými tipy robotických edukačních pomůcek. Vyzkoušeli si vybavení polytechnické laboratoře. 

Programy byly profesionálně připravené i vedené. Přiměly žáky nad problematikou přemýšlet a ze zpětné vazby od žáků víme, že se chtějí o problematice dovědět více. Programy byly podnětné i pro pedagogy, kteří získali přehled o nejnovějších trendech v robotice a načerpali řadu podnětů pro svoji výuku.

Foto z akce ZDE.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
OP JAK
Erasmus +
Rodiče vítáni
Doučování
Jazyková škola Zebra
Markétina dopravní výchova
MAS Železnohorský region
SYPO
ZUŠ Slatiňany
DAS
APIV
Recyklohraní
Strategické řízení a plánování ve školách
Město Nasavrky
MŠMT
Ekoškola
Ovoce, zelenina a mléko do škol
Šablony III
Šablony II