Společně růst

Ležáky - Poselství ukryté v květech

V květnu 2022 se naše škola úspěšně zapojila do pietní vzpomínkové akce, ...
Ležáky - Poselství ukryté v květech

... která by měla připomenout ležáckou tragédii v době 2. světové války. Tentokrát se žákyně 5.A a 8. třídy pokusily vytvořit do soutěže ,,Poselství ukryté v květech“ svatební kytici. Toto téma mělo připomenout hrdinství  Antonína a Milady Burdychových z Končin u Horního Kostelce, kteří neváhali ukrýt radistu Jiřího Potůčka. Za svoji statečnost zaplatili cenu nejvyšší. 

Vyhlášení výsledků soutěže proběhlo 20.5.2022 v Památníku Ležáky za přítomnosti p.starosty města Chrudim Ing. Františka Pilného , p.starosty obce Miřetice p.Jiřího Málka a ředitele Památníku Lidice PhDr. Eduard Stehlík, Ph.D., MBA. Zúčastnili se také zástupci soutěžících škol a školek. Naše škola obsadila v kategorii 2. stupeň skvělé 3. místo za kolektivní práci žákyň 8.třídy! Gratulujeme! Fotografie prací (nejen) našich žákyň a foto z předávání cen a zahájení výstavy ZDE. Zajeďte do Ležáků připomenout si významné výročí - 80 let od vypálení osady - a navštivte výstavku výtvarných prací, určitě stojí za to.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
OP JAK
Erasmus +
Rodiče vítáni
Doučování
Jazyková škola Zebra
Markétina dopravní výchova
MAS Železnohorský region
SYPO
ZUŠ Slatiňany
DAS
APIV
Recyklohraní
Strategické řízení a plánování ve školách
Město Nasavrky
MŠMT
Ekoškola
Ovoce, zelenina a mléko do škol
Šablony III
Šablony II