Noc s Andersenem

Akce se zúčastnily všechny třídy prvního stupně naší ZŠ. Letošním tématem byl Krteček E. Petišky.
Noc s Andersenem

Stejně jako v předchozích letech i letos proběhla ve škole ze čtvrtka 21.3.2024 na pátek 22.3.2024 “Noc s Andersenem”.
Během večera nás provázel příběh Eduarda Petišky “Jak krtek ke kalhotkám přišel”. Zjistili jsme, která zvířátka Krtkovi pomohla a jak. Dozvěděli jsme se, co se všechno musí udělat, aby takové kalhotky vůbec mohly vzniknout.
Využili jsme také toho, že 22.3. byl “Světový den vody”, a proto jsme si vyhledali o zvířatech z příběhu, která žijí u vody, důležité informace a dozvěděli jsme se tak zajímavosti o rakovi, žábě, čápovi a rákosníkovi.
Nechyběly také pokusy, kde svoji velkou roli hrály vlastnosti vody.
Druhou velkou aktivitou, byla beseda s paní ilustrátorkou Ludmilou Ondrašíkovou. Vyprávěla nám svoje zážitky při ilustracích knih. Například, jak se k ilustracím daných knih dostala. Dozvěděli jsme se, že vyhovět autorům není nic lehkého. Nakonec jsme si také zahráli na ilustrátory příběhu, který si paní ilustrátorka připravila a dětem přečetla. Pro paní ilustrátorku byla potom nesnadná práce vybrat nejzajímavější ilustraci.
Večer a druhý den nás ještě čekala práce s knihami nakladatelství ALBATROS, které jsme si přinesli z domů.
Celou akcí nás samozřejmě provázelo čtení.

Foto z vydařené akce ZDE.