Společně růst

Přednáška "Pochody smrti"

26. 11. 2019 se žáci VIII. a IX. třídy zúčastnili přednášky na téma Evropa v agonii pochodů smrti. Besedu i přednášející p. Milenu Městeckou uvedl p. Rýdlo.
Přednáška "Pochody smrti"

V úvodu se žáci seznámili s podstatou těchto krutých fašistických akcí formou dokumentu. Zjistili, proč celá řada pochodů smrti procházela naším územím. Vlastní přednášku doplnila p. Městecká zajímavými informacemi, fotografiemi i plány pochodů. Také vysvětlila, proč je třeba hledat a uctívat účastníky těchto pochodů i místa, kde zemřeli. Ona sama i někteří další členové se účastní symbolických pochodů po trasách této kruté historie. Získané informace shrnula p. Městecká ve stejnojmenné knize. Žáky přednáška hluboce emotivně zasáhla. Zajímali je hlavně informace z našeho okolí. 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
OP JAK
Erasmus +
Rodiče vítáni
Doučování
Jazyková škola Zebra
Markétina dopravní výchova
MAS Železnohorský region
SYPO
ZUŠ Slatiňany
DAS
APIV
Recyklohraní
Strategické řízení a plánování ve školách
Město Nasavrky
MŠMT
Ekoškola
Ovoce, zelenina a mléko do škol
Šablony III
Šablony II