Společně růst

Stávka

Dovoluji si Vás informovat, že zaměstnanci základní školy se rozhodli připojit k celostátní jednodenní stávce, která se uskuteční 27.11.2023.
Stávka
V tento den bude škola zavřená včetně školní družiny a školní jídelny. Pokud budou probíhat nějaké kroužky při ZUŠ Slatiňany, rodiče si zajistí příchod a odchod dítěte.
 
Obavy, které nás ke stávce vedou:
 
1. výrazné snížení PHmax, tj. hodin, které využíváme na půlení výuky anglického a německého jazyka, tělocviku, nové informatiky, tandemové výuky. Spojením těchto hodin dojde ke snížení kvality vzdělávání žáků.
 
2. nezaplacení nepedagogických pozic. Nepedagogové (provozní zaměstnanci, kuchařky, speciální pedagogové a školní psychologové) vytváří zázemí pro výuku a jsou nedílnou součástí zabezpečení dobré péče o žáky v době školního vyučování. Speciální pedagogové a psychologové jsou nyní placeni z operačního programu OP JAK a dle dlouhodobého záměru MŠMT měli být od 1.1.2025 placeni jako normální pedagogové. Dnes výrazně vzrostl počet žáků s psychickými a výukovými problémy a s nimi nám i vám pomáhají tito zaměstnanci pracovat.
 
3. výrazné snížení počtů asistentů pedagoga. Asistenti pedagoga pomáhají žákům se speciálními vzdělávacími potřebami a usnadňují zvládání výuky a školní přípravy, která by jinak byla na rodičích, popř. vedla k neúspěšnosti žáků. 
Nestávkujeme za platy pedagogů, ale za udržení dosavadní péče, kterou chceme nadále žákům kvalitně poskytovat. 
Zaměstnanci v tento den budou pracovat, i když bez nároku na svůj plat. Nemají v úmyslu si prodloužit víkend, jen chtějí veřejnost upozornit na alarmující tendenci ve školství.
 
Děkujeme za pochopení a věříme, že máme Vaši podporu.
 
Za zaměstnance školy Mgr. Bc. Renata Odvárková, ředitelka
 
V Nasavrkách dne 20.11.2023

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
OP JAK
Erasmus +
Rodiče vítáni
Doučování
Jazyková škola Zebra
Markétina dopravní výchova
MAS Železnohorský region
SYPO
ZUŠ Slatiňany
DAS
APIV
Recyklohraní
Strategické řízení a plánování ve školách
Město Nasavrky
MŠMT
Ekoškola
Ovoce, zelenina a mléko do škol
Šablony III
Šablony II