Workshop " Kritické myšlení"

Pro děti z 8. a 9.ročníku se v rámci projektu MAP IV konal pod záštitou jazykové školy Zebra interaktivní workshop „Kritické myšlení“.
Workshop " Kritické myšlení"

V úvodu workshopu byla nastolena situace, že se v naší obci má postavit velký zábavní park. Děti byly rozděleny do týmů dle různých zájmových skupin v obci (starosta, majitelé restaurací a služby, občané, developeři) a zkoumaly různé pohledy na věc. Při videokonferenci s cizojazyčným mluvčím měly za úkol zjistit zkušenosti s již realizovaných záměrem.
Své názory vyjadřovaly prostřednictvím interaktivních digitálních technologií, rozpoznávaly manipulativní techniky s využitím videí od influencerů. Také se věnovaly tématu zdrojů informací, jak s nimi pracovat a poznat jejich důvěryhodnost. S jazykovou školou Zebra spolupracujeme dlouhodobě – workshop Žij (s) angličtinou, plánujeme online konverzace s rodilým mluvčím.